Časté dotazy


Zprostředkováváte  pracovní příležitosti pouze studentům nebo i nestudentům?
     
Ano, zprostředkováváme pracovní příležitosti jak studentům středních a vysokých škol, tak nestudentům, tedy lidem evidovaným na ÚP, samoplátcům, lidem s HPP, aj.

V jakých městech působíte?

Zajišťujeme brigády v regionu Brno a okolí. Výjimečně se stává, že nabízíme pracovní příležitosti i v jiných městech. Můžete se také obrátit na partnerské členy Asociace Pracovních Agentur http://www.apa.cz

Platí se za Vaše služby?

Ne, neplatí. Registrace je zcela bezplatná a nezávazná. Všechny služby pro brigádníky jsou ze zákona zdarma!

Na jakou smlouvu budu zaměstnán?

S brigádníky uzavíráme dohodu o pracovní činnosti.

Od kolika let mohu pracovat?

Minimální věková hranice je 16 let a ukončení základní školní docházky.
Pro nezletilé je však nabídka prací značně omezená (nemohou pracovat déle než 8 hodin, nemohou pracovat v noci, nemohou pracovat na pokladnách nebo kdekoliv je potřeba hmotná odpovědnost).
Požadovaný minimální věk je vždy uveden v detailu brigády.


Kdy si mohu rezervovat brigádu?

Největší počty objednávek míváme na konci týdne ve čtvrtek nebo v pátek a to na následující týden. Výjimečně máme objednávky i na měsíc dopředu. Nicméně nejlepší je sledovat nabídku brigád neustále na webu v sekci volná místa, jelikož se tam mohou objevit různé speciální nabídky.


Proč je výhodné vlastnit zdravotní průkaz a kde ho dostanu?

Zdravotní průkaz (tzv. potravinářský) potřebujete ve všech potravinářských provozech (výroba potravin, supermarkety, sklady potravin atd.) a při výrobě a zpracovávání kosmetických výrobků. Pokud jej tedy nevlastníte, zužuje se Vám výběr brigád. Zdravotní průkaz pro práci v potravinářství Vám vystaví Váš praktický lékař.
Požadavek na potravinářský průkaz je vždy uveden v detailu brigády.

Jsou uváděné mzdy v hrubém nebo v čistém?

Všechny mzdy, které uvádíme, jsou v hrubém. To znamená, že z uvedené mzdy jsou sráženy zákonné odvody na sociální a zdravotní pojištění, popřípadě daň. Pro více informací si doporučujeme přečíst sekci legislativa. U každého člověka je situace jiná a slevy a odvody se liší. Nemůžeme tedy uvádět odměny a mzdy v čisté výplatní hodnotě.

Může za mne vyzvednout výplatu někdo jiný?

Ano, musí to však být Váš přímý příbuzný a k vyzvednutí výplaty musíte dotyčnému vyplnit a podepsat plnou moc k vyzvednutí výplaty a dotyčný musí mít svůj platný občanský průkaz.

Kdy dostanu výplatu za brigádu a jak často vyplácíte?

Výplatu máte připravenou k vyzvednutí za 3 pracovní dny od odevzdání pracovního výkazu. Některé firmy nám zasílají elektronickou docházku v intervalu jedenkrát týdně, proto jsou termíny výplat z těchto brigád posunuty, jejich výplatní dny naleznete zde. Otvírací dobu a pokladní hodiny naleznete v sekci kontakty.

Kdy mohu brigádu zrušit a co se stane pokud se na brigádu nedostavím?

Brigádu můžete zrušit telefonicky na čísle 541 262 626 minimálně 48 pracovních hodin před zahájením brigády. Pokud brigádu nezrušíte a nedostavíte se, postupujeme podle podmínek ve smlouvě a budeme po Vás požadovat náhradu škody.

Mám exekuci, chci pracovat, mohu?

Samozřejmě, můžete, ale je pro Vás velmi důležité se s námi poradit a domluvit na optimálním výdělku tak, aby odměna za práci byla využita dle Vašich představ.

Kontakty pro brigádníky

Pro rezervaci brigád, bližší informace o práci nebo v případě jakéhokoliv dotazu:

Telefon: +420 541 26 26 26
Email: personal@personal.sodat.cz
SMS brána: 774 069 679

SMS brána


Pro obsazování brigád, omlouvání absence či dotazy:


SMS brána: +420 774 069 679