Změny v roce 2018

S novým rokem přichází také změny v minimálních mzdách, zdravotním pojištění atd.

Pro účely naší agentury je důležité, že rozhodný příjem zůstává 2500 Kč/měsíc. To znamená, že při překročení této částky se odvádí zdravotní a sociální pojištění.
Minimální výše odvodu na zdravotní pojištění je letos 1647 Kč/měsíc, toto je minimální částka, kterou budeme v tomto roce odvádět samoplátcům. 
Pokud jste na Úřadu práce, je pro Vás důležitá částka 6100 Kč/měsíc. To je výdělek, který nesmíte překročit, jinak budete z ÚP vyřazeni. 

Nejdůležitější změna se u nás bude týkat exekuovaných.
Výše měsíčního výdělku, do kterého se z Vaší mzdy nestrhává srážka na exekuci činí v roce 2018 6226 Kč/měsíc.
Do této výše výdělku Vám budou klasicky vypláceny odpracované směny po třech pracovních dnech od donesení výkazu práce nebo po týdnu dle dodání elektronické docházky. Ve chvíli, kdy danou částku v měsíci překročíte, Vám všechny další odpracované směny budou vyplaceny až na začátku měsíce následujícího. Důvodem tohoto pozdějšího vyplácení je nejistá výše odvodu na exekuci. Výše srážky na exekuci se počítá z celkového měsíčního příjmu, proto pokud překročíte částku 6226 Kč/měsíc, všechny další směny Vám budou vyplaceny na začátku následujícího měsíce až po odvedení srážky na exekuci.

Kontakty pro brigádníky

Pro rezervaci brigád, bližší informace o práci nebo v případě jakéhokoliv dotazu:

Telefon: +420 541 26 26 26
Email: personal@personal.sodat.cz
SMS brána: 774 069 679